Комплексна система електрозахисту котеджу
Комплексна система електрозахисту котеджу
Для початку ознайомимо вас з допустимими коливаннями напруги у мережі. Нормальною можна вважати напругу у межах 5%. При значенні норми 220 В мінімальна межа складе 209 В, а максимальна 231 В. Максимальні розбіжності від 198 В до 242 В (10%). Побутові електроприлади розраховані на напругу до 250 В. Але якщо раптом перепад вийде за рамки цих значень, то техніка можливо вийде з ладу частково, але чекайте й безповоротні втрати.
Нерівномірне навантаження на фази призводить до перепадів між ними — перекіс фаз, коли між напругою різних фаз велика різниця. У найгіршому випадку, у мережі замість 220 В може бути й 380 В. Але найбільш непередбачувані та небезпечні стрибки в електромережі — це ті, що можуть відбуватися при підключенні потужних електроприладів (наприклад, зварювального апарату). Найчастіше стрибки та перепади напруги відбуваються у приватному секторі, у сільській місцевості та на дачних ділянках. Це відбувається з багатьох причин: брак перетину проводки, окислення, механічні пошкодження, добові перепади напруги. Все у сукупності призводить до вирішення про необхідність електрозахисту будинків та котеджів.
На нашій спрощеній схемі показаний комплексний захист. Перерахуємо необхідні елементи для стабілізації та трансформації напруги.
- Стабілізатор — запобігає перепадам та вирівнює нестабільну вхідну напругу до 220 В. Існують такі типи стабілізаторів: електромеханічні (сервоприводні, релейні) та електронні на тиристорах, вони швидше реагують на зміну напруги.
- Джерело безперебійного живлення (ДБЖ) — здійснює короткочасну подачу електроенергії для підготовки техніки до відключення електроживлення (застосовується для збереження даних у ПК при відключенні).
- Інвертор — перетворює постійний струм з накопичувачів (акумуляторів) у змінний.
- Генератор електричного струму — виробляє електричний струм при необхідності. Бувають бензиновими, дизельними та газовими.
- Акумулятор — використовують для накопичення електроенергії при її надлишку та віддачі — при її нестачі.
- Електрощитова — для комутації електромереж між джерелами живлення та системами споживання.
При вірному виборі та монтажі системи Ви будете незалежні та захищені. А проведення регулярного технічного обслуговування обладнання продовжить термін його служби.
Більш детальну інформацію можете отримати у консультантів нашої компанії.
Про проблеми електроживлення фахівці компанії «Мобік» знають не з чуток — до нас регулярно надходять згорілі безперебійники, стабілізатори та інше постраждале обладнання.
Ми — практики. Знаємо про причини та наслідки, і кожен день працюємо з технікою, яка вийшла з ладу, і кожен день її відновлюємо! Про роботу техніки, систем ми знаємо багато — у нас практичний досвід — через наші руки проходять стабілізатори, ДБЖ, інвертори, нормалізатори, ваги, принтери, сканери, комп'ютери, комутатори, відеокамери, лічильники, шредери та багато чого іншого — ми знаємо, що та як працює, як виходить з ладу та чому, а також, що з цим усім робити.