Перепади напруги у квартирі
Як не дивно, питання — як захистити квартиру від перепадів напруги? — актуальне й для старих багатоквартирних будинків та для новобудов. У старих будинках є проблеми з проводкою та її надійністю, у нових є проблеми, які виникають при ремонті та підключенні квартир. Як показує практика, навіть в ультрасучасній новобудові можуть бути обриви нульового дроту, пошкодження магістральних кабелів, замикання та, відповідно, значні стрибки та перепади напруги у квартирах.
Варіантів захисту два
- Реле напруги, яке відсікає.
- Стабілізатор напруги.
У першому випадку після лічильника електроенергії та основного автомата вимикача встановлюється реле напруги. На цьому реле задається робочий діапазон.
У разі, якщо напруга виходить за рамки заданого діапазону, реле вимикає подачу напруги живлення на всю квартиру або гілки, які захищаються. При нормалізації напруги живлення подається не відразу, а з затримкою у 15-30 секунд. Це необхідно для захисту побутової техніки, яка має компресори та електричні двигуни: холодильники, морозильні камери, пральні машини, кондиціонери.
У другому випадку, більш зручному, але відповідно й більш дорогому, встановлюється стабілізатор напруги. У стабілізатора напруги теж є робочий діапазон, але на відміну від реле напруги, стабілізатор — вирівнює стрибки напруги у цьому діапазоні. Що дозволяє користуватися електроенергією та забезпечувати безперебійну роботу обладнання навіть при значних перепадах та стрибках напруги.
Наприклад, для холодильника, у залежності від моделі, необхідно, щоб мінімальна напруга була не менше 170 В, а максимальна не більше 245 В. Цей діапазон задається на реле, якщо напруга впаде до 169 В або підвищиться до 246 В, спрацює захист та реле вимкне подачу напруги. У стабілізатора діапазон вхідної напруги від 125 В до 250 В. Зверніть увагу — у залежності від моделі стабілізатора ці параметри можуть відрізнятися. Також є моделі з розширеним діапазоном, або призначені для постійно заниженої напруги або постійно підвищеної. Також є особливі стабілізатори з подвійним перетворенням, вони можуть працювати від 96 до 300 В. Але ці стабілізатори зазвичай застосовуються для живлення дуже дорогої апаратури.
Купити реле напруги ви можете практично у будь-якому будівельному магазині. Зазвичай пропонується вибір з кількох моделей та виробників. Будь-яке реле напруги буде краще, ніж його відсутність.
Купити стабілізатор напруги ви можете на нашому сайті. Ми відібрали найбільш оптимальні моделі, які показали найкращі результати у надійності, які забезпечені сервісною підтримкою виробників.
Звертаємо вашу увагу — і реле, і стабілізатор повинен встановлювати тільки кваліфікований фахівець. Зазвичай і у ЖЕКу, і у керуючій компанії є кваліфікований електрик.