Заміна термоголовки в принтері етикеток
Ми поділимося інформацією, яка буде як цікава, так і корисна!
Найважливіша та дорога частина принтерів з функцією термодруку — друкуюча термоголовка. Термоголовка використовується для друку у принтерах, призначених для маркування, нанесення штрих-кодів, зображень, даних про продукт. Термопринтери використовуються у різних сферах: виробництво, склади, торгівля, промисловість.
Термоголовка такий же видатковий матеріал для принтера, як і лампочки для світильників. Принцип роботи можна зрозуміти, порівнюючи з друкарською машинкою, в якій, при натисканні на клавішу, важіль передає (вдаряє) символ на просочену чорнилом стрічку або копіювальний папір, залишаючи відбиток на аркуші. У термоголовки є найтонші нагрівальні елементи, на які подаються мікросекундні теплові імпульси напруги, нагріваючи лише задані. При зіткненні з термопокриттям формується точка чорного кольору.
При наявності температури та плівкоутворювальних речовин не уникнути налипання та забруднення поверхні головки. А будь-які забруднення перешкоджають необхідному охолодженню елементів, що призводить до їх згоряння. Кожен виробник дає рекомендації по частоті очищення термоголовки.
Але ми дамо поради, як самостійно визначити кількість надрукованих етикеток, після яких потрібне очищення. Залежить це і від кількості етикеток, і від якості, і від інтенсивності друку, і від даних експлуатації. Фахівці ЦСО «Мобік» рекомендують на новому обладнанні проводити тестовий друк при зміні виробника етикеток після кожних п'яти надрукованих рулонів. І таким експериментальним шляхом визначити частоту очищення. Ви можете записати дату, який рулон за рахунком, або фотографувати термоголову після кожної зміни рулону, а кількість знімків підкаже рахунок рулонів. Спостерігайте за змінами на термоголовці: налипання витратних матеріалів (ріббон, етикетка), залишки клею, захисного шару лаку з етикеток. Будь-які забруднення, що з'явилися на термоголовці, сигнал для проведення очищення. Цей інтервал у друці етикеток необхідно зафіксувати.
Виробники термоголовок заявляють про ресурс у 50 км. Ці показники є актуальними при використанні якісного витратного матеріалу та дбайливому обслуговуванні головки та принтера. Можливостей виходу з ладу термоголовки чимало. Наприклад, заміну термоголови рекомендується проводити на антистатичному столі (килимку), тому що існує ймовірність статичного пробою елементів головки. Навіть невеликі подряпини, якщо й не вплинуть на якість друку у перший час, то надалі, як тракторна підошва гумових чобіт на полі, назбирають на себе масу бруду. А вартість термоголови — це 40-50% вартості всього принтера.
Рекомендуємо чистити головку при кожній зміні етикетки, а у принтерах пластикових карт очищати ще й плати друку. Для великих обсягів друку краще купувати промисловий принтер зі збільшеним ресурсом термоголовки. Щоб очистити поверхню головки частіше використовують олівці чищення або спирт та тканину без ворсу.
Звертаємо увагу, що термоголовка ремонту не підлягає. Заміну термоголовки краще довірити професіоналам!