Система відеоспостереження для будинку
Система відеоспостереження для будинку — у першу чергу домашня система відеоспостереження призначена для збереження майна та оперативного контролю. На відміну від систем відеоспостереження для бізнесу, домашнє відеоспостереження не пов'язане з доходами та витратами. Схожим завданням, у менших масштабах, є завдання контролю за персоналом: хатніми робітницями, нянями, охороною.
Відеоспостереження для будинку різниться по базовій технології: аналогові відеокамери та IP відеокамери. Причому, як не дивно, у кожній з цих технологій є свої переваги та недоліки.
Почнемо з аналогових камер. Система відеоспостереження на цих камерах виходить недорогою, надійною та що дуже важливо — легко підключається у телевізійну домашню систему.
Ця функція дуже зручна — зображення з відеокамери перетвориться у телевізійний сигнал та налаштовується на певний канал. Наприклад: на кухні можна включити відеоканал та дивитися за дітьми, які грають на дитячому майданчику, той же канал можна вибрати на будь-якому телевізорі у будинку: у спальні, вітальні, кабінеті. Це дуже зручно. На інший телевізійний канал підключаються відеокамера під'їзду до будинку, автостоянки, вхідних дверей. Якщо щось відбувається — якісь звуки, сигнал з домофона, сигнал автомобіля, то образно кажучи, не встаючи з ліжка, можна включити відеоканал та переглянути зображення — що відбувається, хто прийшов який автомобіль приїхав.
До недоліків можна віднести складності з розширенням системи — для встановлення відеокамери необхідно прокласти кабель від відеореєстратора до камери, що при «призупинено-звершеному» ремонті зробити досить складно.
Для побудови системи на аналогових камерах необхідно таке обладнання: DVR, аналогові камери, ТВ-модулятор, блоки живлення камер та блок безперервного живлення.
Всі сучасні DVR мають можливість підключення до комп'ютерної мережі та можливість віддаленого відеоспостереження через Інтернет. Більшість DVR дозволяють переглядати відео через мобільний телефон (смартфон).
IP-відеокамери. Система на цих відеокамерах значно дорожче аналогової, але при цьому, якість зображення в два-три рази краще. Для встановлення додаткових камер не потрібно прокладати прямий магістральний кабель, досить під'єднатися до наявної проводки. На відміну від аналогової системи, зробити це можна з мінімальним збитком для ремонту. При цьому, цифрова система відеоспостереження значно складніше в подачі зображення на всі телевізори у будинку.
Важливо! При будівництві будинку або його реконструкції необхідно передбачити та прокласти кабельну проводку для системи відеоспостереження, навіть якщо встановлення відеокамер не планується у перший час. Також ми рекомендуємо прокласти кабельну проводку для датчиків охоронної сигналізації, як всередині приміщення, так і для зовнішнього периметра будівлі.
У рекламних або розкрутних інтернет-статтях часто описують красу систем відеоспостереження та розповідають про те, що система відеоспостереження дозволить: «захиститися від зловмисників», «захистити свій бізнес», «контролювати догляд за дітьми», «убезпечити себе», «підвищити безпеку» та ін. Як би красиво та привабливо не звучали ці слова, насправді система відеоспостереження нічого з цього не робить.
Захистити від зловмисників система відеоспостереження не може в принципі. Може відлякати якогось п'яницю, але наш досвід показує, що навіть при добре спроектованій, підібраній та відмінно працюючій системі відеоспостереження зловмисники все одно крадуть, розбивають та ламають. Крадуть та ламають навіть самі відеокамери!
Плюс в тому, що система відеоспостереження надає можливість подивитися архів, зробити висновки та вжити щось — встановити або модернізувати сигналізацію, знайти зловмисника, розібратися у ситуації, а також зрозуміти, що це був сторонній, а ні хтось з персоналу.
Система відеоспостереження допомагає побачити, зрозуміти ситуацію, розібратися в ній, зробити висновки та прийняти рішення.